Producenci


haceka


nasze aukcje i komentarze na allegro


Bathco umywalki idealne dla twojej łazienki

Umywalki idealne do Twojej łazienki

 

Okrągła, płaska, ceramiczna, marmurowa a może drewniana? – wybór odpowiedniej umywalki dla łazienki to wciąż nie lada wyzwanie. Decyzję utrudnia dodatkowo fakt, że wielu producentów stawia na coraz to nowocześniejsze i awangardowe rozwiązania, które mogą całkowicie odmienić designe całego pomieszczenia. Na co warto zwrócić zatem uwagę przy zakupie odpowiedniej umywalki? Czy estetykę można połączyć w tej kwestii z funkcjonalnością?

 

Umywalka – higieniczne centrum łazienki

 

Umywalka jest jednym z najważniejszych elementów w łazience. Odgrywa ona nie tylko higieniczną, ale również estetyczną rolę. Z tych właśnie względów wybór umywalki odpowiedniej do całego designu pomieszczenia jest bardzo trudny. Przy jej zakupie najlepiej zastanowić się nad tym, jaki sposób mocowania będzie dla naszej łazienki najodpowiedniejszy. Pod tym względem umywalki dzielą się najczęściej na trzy grupy. Tradycyjne wiszą na ścianie i osłonięte są postumentem. Meblowe zabudowane są w dostosowaną do tego szafkę. Blatowe natomiast (takie jak np. umywalki Bathco) ustawiane są na specjalnym blacie, pod którym zostaje wiele wolnego do zagospodarowania miejsca. Istotną kwestią jest również wybór materiału, z którego wykonana jest umywalka. W tym przypadku można postawić na trwałą i klasyczną ceramikę, marmur, stal nierdzewną, specjalistyczne szkło a nawet drewno. Ostatnie rozwiązanie jest jednak kosztowne i wymaga regularnej konserwacji.

 

Bateria umywalkowa

 

Inną kwestią jest również wybór odpowiedniej baterii umywalkowej. Jej wzornictwo, kształt i specyfika powinna być dostosowana do samej umywalki. Baterie stojące (inaczej nazywane także sztorcowymi) to typ, który pasuje najlepiej do niskich, małych oraz krótkich umywalek. Baterie ścienne natomiast sprawdzą się bardziej w przypadku dużych i głębokich mis umywalkowych.

 

Duża czy mała? – jaki rozmiar umywalki wybrać?

 

Zakup umywalki powinien być również uwarunkowany rozmiarami łazienki, w której ma się ona znaleźć. Do małych pomieszczeń idealnie sprawdzą się niewielkie umywalki, mające ok. 40 cm szerokości, takie jak te, które proponuje w swojej ofercie firma Bathco. Mogą być to zarówno umywalki podwieszane jak i blatowe, umożliwiające zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni pod nimi. W przypadku dużych łazienek warto zastanowić się nad jedną większą lub podwójną umywalką. Takie rozwiązanie sprawdzi się m.in. w pomieszczeniach usytuowanych tuż przy sypialni. 

2013 Copyrights ABClazienki.pl

Realizacja WebCoders.eu Sklep internetowy Shoper.pl

Sklep internetowy Shoper.pl