Szkło UltraClear – nowoczesność w pigułce
Nowoczesna technologia, prostota, elegancja, estetyzm, przejrzystość i naturalne oddanie barw – szkło, dzięki któremu można uzyskać hybrydyczność tychże efektów zaczyna odgrywać coraz większą rolę w aranżacji wnętrz cudów współczesnej architektury. Oprócz funkcji typowo użytkowej zyskuje ono zatem również funkcję dekoracyjną. Z tego względu coraz śmielej jest ono wybierane przez producentów, specjalizujących się w przemyśle sanitarnym czy też meblarskim. Przykładem może być szkło UltraClear Radaway, które szerokie zastosowanie znalazło w aranżacji nowoczesnych łazienek.
Specyfika szkła UltraClear
Chromatyczna neutralność w połączeniu z wyjątkowo wysokim poziomem przejrzystości stały się powodem ogromnej popularności szkła UltraClear. Produkt znalazł szerokie zastosowanie w drzwiach, witrynach, meblach, blatach, kabinach prysznicowych czy wszelkich elementach dekoracyjnych. Gwarantuje on bowiem bardzo dobrą widoczność oraz niezrównaną elegancję, która uatrakcyjni wnętrze każdego pomieszczenia. Producent zapewnia, że szkło UltraClear może być laminowane, lakierowane, przycinane, gięte, nadrukowywane i hartowane, podobnie jak każde inne konwencjonalne szkło typu float. Produkt dostępny jest w grubościach od 2 do 15 mm, a jego maksymalne wymiary wynoszą 3210 mm x 6000 mm. Specyfika, umożliwiająca szerokie zastosowanie stała się także jednym z wielu powodów, dzięki którym UltraClear zyskuje sobie coraz większe rzesze fanów. W szczególności cenią go sobie architekci czy też designerzy, stawiający na prostotę, elegancję, przejrzystość i klasę.
Dlaczego UltraClear?
Powszechnie szkło uważane jest za materiał, który jest w pełni przezroczysty, co pozwala na bezproblemowe przepuszczanie światła. W rzeczywistości nie jest to jednak do końca prawdą. Szkło nie jest bowiem idealnie bezbarwne przez co przechodzące przez nie światło zyskuje częstokrotnie delikatnie zieloną barwę. W sytuacji kiedy chodzi o wygląd, estetykę i aranżację danego wnętrza taki fakt może mieć decydujące znaczenie. Wiele osób decydując się na stworzenie w jakimś pomieszczeniu oryginalnego i ciekawego designu stawia zatem na zakup specjalnego, odżelazionego szkła (zwykle jedną z domieszek, jakie stosuje się do produkcji szkła są związki żelaza, powodujące właśnie zielonkawy odcień przepuszczanego światła), które pozwala na uzyskanie pięknych, naturalnych barw. Wówczas estetyka otoczenia staje się dostrzegalna dla każdego odbiorcy.